piątek, 24 kwietnia 2015

Ćwiczę jogę samodzielnie

jogini
Nieraz słyszałam opinie, że joga to dosyć dziwne ćwiczenia, jeśli już ktoś chciałby się zdecydować na takie ćwiczenia, to powinien się zdecydować na jakieś zajęcia grupowe w jakimś ośrodku. Słyszałam, że jeśli joga, to na pewno nie indywidualnie. Postanowiłam jednak spróbować sama. Oczywiście najpierw musiałam, co nieco poznać, na czym to wszystko polega, ale nie było to takie trudne. Zaczęłam, więc stosować jogę we własnym domu. 

Efekt? To nieprawda, że jogi nie można ćwiczyć we własnym domu i samodzielnie. Jak najbardziej można. Oczywiście pytanie, co ja z tego mam? Muszę przyznać, że sporo. Dzięki jodze moje mięśnie są wzmocnione, nabrałem zdecydowanie większej sprawności, spaliłam sporo kalorii ( to było dla mniej bardzo ważne ), wzmocniłam swoje plecy, co też wpłynęło na uśmierzenie bólu, a poza tym również od czasu jak praktykuję jogę, mój umysł jest wyciszony, a ja jestem zdecydowanie bardziej wyciszona i tym samym o wiele spokojniej podchodzę do życia, do występujących trudności. Joga była dla mnie czymś tajemniczym, gdzieś z Dalekiego Wschodu, miałam pewne wątpliwości, ale dzisiaj jest już zupełnie inaczej i ćwiczenia jogi są nieodłącznym elementem mojej codzienności. Czy mam czas na to? Jako, że zasmakowałam tej formy ćwiczeń, doświadczyłam samych pozytywów, każdego dnia znajduję, chociaż odrobinę czasu.

5 komentarzy:

 1. Też lubię ćwiczyć samemu w domu, jednak więcej motywacji jest w grupie

  OdpowiedzUsuń
 2. ja czasami trochę próbuję jogi w domu właśnie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Polecam cwiczenia YOGA WITH TIM na youtube. Koles swietnie tlumaczy jak wykonuwac pozycje, nie przeciaga wiec nie jest nudno, a przy okazji taki plus dla kobietek jest na czym oko zawiesic bo czasem zdejmuje koszulke i naprawde jest na co popatrzec ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 5. polecam mojego bloga z praktyką jogi: http://mojeasany.blogspot.com/.
  Rozkmina wszystkich zasad od początku;-))

  OdpowiedzUsuń