poniedziałek, 20 lutego 2017

Ajurweda - myśli i emocje

Ajurweda - myśli i emocje

W dzisiejszych czasach stres towarzyszy nam każdego dnia. Nie od dziś też wiemy jak silny wpływ na ciało mają nasze emocje. Nie mniej jednak nad często ich bolesnymi skutkami coraz trudniej nam zapanować. Warto więc wprowadzić do swojego życia kilka prostych nawyków, które pozwolą za zachowanie prawidłowej równowagi myśli i emocji. W tym celu warto skorzystać z wiedzy zawartej w Ajurwedzie.

Jak myśli i emocje wpływają na ciało


Medycyna ajurwedyjska wykrywa zmiany w stanie psychicznym i emocjonalnym pacjenta już po drobnych zmianach. Tu mamy pewnego rodzaju zależność, gdzie umysł uzależniony jest od kondycji ciała i odwrotnie. Co ważne większość dolegliwości jest pochodzenia psychosomatycznego. Przykładem mogą być zaburzenia śledzony spowodowany takimi odczuciami jak smutek, bezsilność, czy poczucia krzywdy. Jak wiemy śledziona odpowiada nie tylko na przemianę całego układy pokarmowego, ale i jakość funkcjonowania krwi, tym cały system immunologiczny. Ma także wpływ na cyrkulację, właściwości płynów ustrojowych na tkankę miękką, skórę, korę mózgową, układ nerwowy jak i pamięć, czy koncentrację. A to nie wszystkie istotne funkcje śledzony w naszym organizmie.

Mamy zatem dowód jak jeden organ może znacznie wpływać na nasze życie. Bardzo ważnym narządem są również nerki, gdzie często są głównym skupiskiem lęku.
Odnosząc się jednak do emocji długotrwały gniew, czy agresja może powodować problemy z wątrobą i pęcherzykiem żółciowym – i na odwrót. W związku z tym mamy jasną zależność organ – emocja. Im silniejsza emocja, tym większy skutek dla ciała. Przy tym każdy stan emocjonalny ma znaczący wpływ na inny organ.


W tym celu medycyna zachodnia przeprowadziła wiele badań nad chorobami psychosomatycznymi. Zalecenia Ajurwedy mają na celu przywrócenie prawidłowej równowagi ciała i umysłu. Warto więc stosować się do tych zaleceń, dzięki temu będziemy mogli cieszyć się zdrowiem fizycznym i emocjonalnym na wiele lat, zachowując tym samym dłużej młodość. 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza