wtorek, 13 grudnia 2016

Co musisz wiedzieć zanim kupisz matę do jogi?

Co musisz wiedzieć zanim kupisz matę do jogi?Joga, to w ostatnich latach coraz popularniejsza metoda aktywności fizycznej. Pytanie, dlaczego decydujemy się właśnie na te formę spędzania wolnego czasu? Wiele osób deklaruje chęć trenowania jogi w celu udoskonalenia sylwetki swojego ciała. Joga jak wiadomo polega przede wszystkim na zestawie określonych ćwiczeń polegających na maksymalnym rozciąganiu poszczególnych partii mięśniowych. Joga składa się z wielu figur, gdzie ich wykonywanie uzależnione jest od umiejętności i zaawansowania trenującego. Joga jednak zarówno ćwiczy, jak i relaksuje ciało i umysł, w związku z tym trenuje się ją w celu odstresowania po ciężkim dniu. 

Jednak jako, że same ćwiczenia jogi w wielu przypadkach zawierają elementy akrobatyczne niezbędna jest odpowiednia amortyzacja. Co zatem zrobić, by ćwicząc uchronić się od niepotrzebnych kontuzji, a ściślej od ich bolesnych skutków? Tu rozwiązaniem wydaje się być mata do jogi, warto jednak przyjrzeć się jej nieco bliżej, by kupując wybrać te najodpowiedniejszą. 

Jakie zalety powinna mieć mata do jogi?

Zazwyczaj maty do jogi są niezwykle cienkie, bo zawierające od 2,5 do 3,5 milimetra grubości. To co jednak charakteryzuje dobrą mate o jogi, to jej antypoślizgowość. Zwłaszcza, gdy decydujemy się na ćwiczenia na sali treningowej, gdzie jak wiemy, większość z nich ma dość śliskie podłoże, w związku z tym o upadek przy ćwiczeniach akrobatycznych nie trudno. Sama mata do jogi zazwyczaj wykonana jest z gładkiego materiału, dzięki czemu łatwo ją utrzymać (czyszczenie jest niezwykle proste). Sama w sobie jest również odporna na zabrudzenia. W przypadku maty do jogi istotna jest elastyczność, która powoduje, że można ją zwinąć i bez problemu przewieźć na sale treningową, lub postawić w dowolnym miejscu w domu. Ponieważ większość ćwiczeń jogi koncentruje się na elementach akrobatycznych wymagają dużej sprawności fizycznej, inaczej na maty kładziony jest duży nacisk. W związku z tym ważne, aby mata była nie tylko wytrzymała, ale i odporna na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, a także, by nie odkształcała się pod wpływem ciężaru ciała. 

Maty do jogi – co jeszcze warto wiedzieć?

Podobnie jak maty do wykonywania innego typu treningów warto dobrać zarówno pod wysokość, jak i szerokość naszego ciała, gdzie powinna odpowiadać całej naszej długości, nawet możliwością zostawienia dwóch – trzech centymetrów luzu. Na szczęście dziś tworzone są maty osiągające wysokość nawet dwóch metrów, w związku z tym nikt nie powinien mieć problemów z jej doborem. 

Dodatkowe zalety 

To z pewnością wygoda, bo tu warto wspomnieć, że maty powinny nie tylko zapewniać bezpieczeństwo, ale i powodować, by treningi były komfortowe. Co również warto wspomnieć, maty do jogi są również… atrakcyjne. Dostępne w wielu pastelowych kolorach, gdzie z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. 

Czy są drogie? 

To zależy z jakiego materiału są wykonane. Warto jednak taką mate zamówić w internecie, wielu dostawców bowiem oferuje przesyłkę gratis. Polecam droższą, ale najwyższej jakości matę http://www.sissel.com.pl/sissel-gym-mat-180-x-60-x-1-5-cm-w-pudelku.html.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza